ADET
90,00TL KDV Dahil
Yeni Ürün
Sepette 2. Ürüne %50 Indirim
Yeni Ürün
Sepette 2. Ürüne %50 Indirim
Mutluluğu, gerçek ruby çikolata lezzeti ile kaplı portakal dilimlerinin içine sakladık. Bu sevinci ister kendine sakla ister sevdiklerinle yaşa; çünkü Bitter Çikolata Kaplı Portakal dilimi SENİN SICAKLIĞIN!
ADET
15,00TL KDV Dahil
ADET
90,00TL KDV Dahil
Yeni Ürün
Sepette 2. Ürüne %50 Indirim
ADET
90,00TL KDV Dahil
Yeni Ürün
Sepette 2. Ürüne %50 Indirim
Yeni Ürün
Sepette 2. Ürüne %50 Indirim
ADET
90,00TL KDV Dahil
Yeni Ürün
Sepette 2. Ürüne %50 Indirim

Kremasını göstermekten çekinmeyen Always Fındıklı, gerçek kakaodan üretilen yüzde yüz spesiyal çikolata lezzeti.

ADET
50,00TL KDV Dahil
Yeni Ürün
Sepette 2. Ürüne %50 Indirim
Kremasını göstermekten çekinmeyen Always Hindistan Cevizli, gerçek kakaodan üretilen yüzde yüz spesiyal çikolata lezzeti.
ADET
50,00TL KDV Dahil
Kremasını göstermekten çekinmeyen Always Fıstıklı, gerçek kakaodan üretilen yüzde yüz spesiyal çikolata lezzeti.
ADET
50,00TL KDV Dahil
Kremasını göstermekten çekinmeyen Always Bademli, gerçek kakaodan üretilen yüzde yüz spesiyal çikolata lezzeti.
ADET
50,00TL KDV Dahil
1

UZMAN ELLERİN HAZIRLADIĞI ÇİKOLATA, LEZZET HAZZINI KATLAR

İlk keşfedildiği 4 bin yıl öncesinden bugüne kadar çeşitli evrimler geçiren çikolata, şimdilerin en lezzetli atıştırmalıklarından biriyken, aynı zamanda sevginin de göstergesi olarak kullanılıyor. Antik dönemde tanrılara sunulan çikolata, saraylarda en özel konuklara ikram edilen çok önemli bir saygı göstergesiydi. Çikolatalar, yüzyıllar içinde geçirdiği değişimle, o kadar sevilir ve istenir hale geldi ki, artık günümüzde kolay ulaşılabilen ve binlerce çeşidi bulunabilen bir ürün oldu.

 

Ne Kadar İyi Çekirdek, O Kadar Kaliteli Çikolata

Çikolata çeşitleri yaşam hikayesi, dünyanın sadece belli noktalarında yetiştirilebilen kakao çekirdeklerinin özenle seçilmesiyle başlıyor. Ne kadar iyi çekirdek, o kadar iyi çikolata, felsefesi ile üretilen çikolata çeşitleri için kalite de buna bağlı olarak belirleniyor. Binlerce kilometre yolculuğun ardından işin uzmanları, farklı reçeteler ve formüller kullanarak kakao çekirdeklerini birbirinden lezzetli çikolata çeşitleri ile beğeniye sunuyor. Binlerce yıldır sevilerek tüketilen çikolatalar, yaş aralığı, kültür farklılığı gibi sosyolojik etkenlerden etkilenmeden herkes tarafından sevilerek tüketiliyor.

Çünkü çikolata, kadim geçmişiyle, bir kültürdür ve gittiği her yere kültürünü de götürür. Her kültürde, her farklı toplulukta, geleneklere bağlı olarak üretilen çikolatalar, günümüzdeki küreselleşmeyle tüm dünyaya yayılmış ve 50 yıl öncesinden binlerce farklı çeşitle karşımıza çıkmaktadır. Kakaoyu yüzyıllardır işleyen uluslardan öğrenilen bilgiler, farklı kültür ve zekalarla birleşince çikolata çeşitleri binlerle ifade edilebilir hale gelmiştir.

 

Bitter Çikolata Yoğun Lezzeti İle Damakta İz Bırakıyor

Binlerce çeşit içinde ise en çok bilineni ve tutkunu en fazla olan ürün bitter çikolata türüdür. Sütle yumuşatılmış kakao ile oluşturulan çeşitler birçok insan tarafından sevilerek tüketilirken, bitter çikolata ile yoğun kakao tadını almak isteyenler bu tattan asla ve asla vazgeçemezler. İkramlık çikolatalarda da en çok tercih edilen türlerin başında gelen bitter çikolata, hazır kullanım ürünleri içinde de pek çok çeşidiyle çikolata dünyasında zirvenin ortağıdır. Bitter çikolatada kakao yoğunluğu fazla olduğundan uzman ellerce işlenmesi, aroma ve tada doğrudan etki eder. Her çikolata tutkunu için olmasa da, çikolatanın gerçek gurmeleri bitter çikolatadan asla vazgeçemezler.

 

Dolgulu Çikolata Farklı Tatları Bir Arada Sunuyor

Dolgulu çikolata ise, çikolatayı farklı tatlarla birleştirip tüketmeyi sevenlerin vazgeçemediği çikolata çeşitleri içinde yer alır. Çikolatanın başka tatlarla buluşmasının keşfedildiği günden bu yana dolgulu çikolata en çok tüketilenlerin başında gelir. Truff çikolata gibi dolgulu çikolata modellerinin tutkunları bulunduğu gibi, hediyelik ve ikramlık olarak da liste başı ürünlerdendir. Dolguyu sağlayan ganaj, en az çikolata kadar kaliteli olursa iyi bir dolgulu çikolata konu edilebilir. Dolgu malzemesi olarak Antep fıstığı, fındık, badem, fıstık gibi pek çok kişi tarafından sevilerek tüketilen meyveler kullanılır. Bunun yanında aromatik meyvelerden frambuaz, çilek gibi meyvelerle üretilen dolgulu çikolatalar da sıklıkla tercih edilir. Dolgulu çikolata karamel ya da sütlü krema dolgusu çeşitlerle de üretilebilir.

 

Misafire Verilen Değerin Göstergesi; Bayram Çikolatası

Türk geleneklerinin vazgeçilmezi bayram çikolatası ise, bayram alışverişlerinde hep ilk sırada yer alır. Bayramlaşmaya gelen eş, dost ve akrabalar için en özel çikolatalar seçilir. Kültürün bir parçası haline gelen çikolata, burada devreye girer ve oluşturduğu tat hafızası ile yıllarca unutulmayacak bir yere sahip olur. Bayram çikolatası çeşitleri içinde en çok tercih edilenleri tablet ve trüf çikolata türleri gelir. Güzel seçilmiş bir çikolata kutusu ile bayram çikolatası, iyi bir hediye alternatifi de olabilir.

Tercih ister farklı tatları tüketmek isteyenlerin seçtiği dolgu çikolata olsun, ister yoğun lezzetten vazgeçemeyenlerin tutkusu bitter çikolata, usta ellerden uzmanlıkla üretim yapan NIN Chocolate, birbirinden farklı çikolata çeşitleri ile internet mağazası üzerinden hizmet vermeye ve devam ediyor.