Hindistan Cevizinin sütlü çikolata ile muhteşem uyumuna hazır olun. Bu çikolata SENİN LEZZETİN olacak!
 
ADET
24,90TL KDV Dahil
30,00TL KDV Dahil
%17 İndirim
%17İndirim
İkinci Ürüne Sepette %50 İndirim
Antep Fıstığının sütlü çikolata ile muhteşem uyumuna hazır olun. Bu çikolata SENİN LEZZETİN olacak!
ADET
29,00TL KDV Dahil
33,00TL KDV Dahil
%12 İndirim
%12İndirim
İkinci Ürüne Sepette %50 İndirim

Kahvenin sütlü çikolata ile muhteşem uyumuna hazır olun.

ADET
27,50TL KDV Dahil
34,00TL KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
İkinci Ürüne Sepette %50 İndirim

Hindistan Cevizinin sütlü çikolata ile muhteşem uyumuna hazır olun. Bu çikolata SENİN LEZZETİN olacak!

ADET
76,90TL KDV Dahil
94,00TL KDV Dahil
%18 İndirim
%18İndirim
İkinci Ürüne Sepette %50 İndirim

Antep Fıstığının sütlü çikolata ile muhteşem uyumuna hazır olun. Bu çikolata SENİN LEZZETİN olacak!

ADET
84,50TL KDV Dahil
104,00TL KDV Dahil
%19 İndirim
%19İndirim
İkinci Ürüne Sepette %50 İndirim
1
Trüf Çikolata

Trüf Çikolata

ADINI HAZİNE GİBİ BİR MANTARDAN ALAN ÇİKOLATA DÜNYASININ HAZİNESİ: TRUFF ÇİKOLATA ÇEŞİTLERİ

Binlerce yıldır insanların damaklarında yer eden, birçok ülkede kültürün bir parçası olan çikolata deyince akla sadece tatlı ihtiyacını gidermek için tadılan bir ürün gelmemeli, çünkü truf çikolata gibi spesiyal çikolatalar pek çok insanın damağını değil, gönlünü de fethetmiştir. Truff çikolata; benzerliği nedeniyle, ismini dünyanın en kıymetli mantarlarından trüf mantarından alır. Fransız mutfağının eşsiz lezzeti olan bu mantar, tıpkı bir hazine gibi aranır ve bulması emek ister. Truff çikolata da çikolata dünyasının hazinesidir.

Truf Çikolata Topları, Damaklarda Lezzetle Yuvarlanıyor

Tüm dünya tarafından büyük bir beğeniyle tüketilen bu türler, genelde truf çikolata topları şeklinde üretilir. Küçük toplar halinde şekil verilen truff çikolata çeşitleri genelde tek lokmada yenebilecek büyüklükte olur. Çikolata truff olarak üretilmek istendiğinde çikolata ve krema olmak üzere iki ana malzeme kullanılır ama ganaj için taze ve kuru meyveler olmazsa olmazıdır. Truf çikolata çok geniş bir çeşitliliğe sahiptir. Genelde yuvarlak truf çikolata topları şeklinde üretilen truflar, farklı özel gün ve ikramlık alternatifleri için de kalıplar kullanılarak farklı şekillerde üretilebilmektedir. İyi bir truf çikolata, şeklinden ziyade çıktığı elin ustalığı ile ölçülür. Kaliteli kakao çekirdeklerinin seçilmesiyle başlayan truff çikolatanın macerası, ganaj için frambuaz ve çilek gibi taze meyvelerin, badem, fındık gibi kaliteli ürünlerin katılmasıyla devam eder, yine kaliteli kakao ya da Hindistan cevizi ile son şekli verilir ve damakları şenlendirerek son bulur.

Truf Çikolata Çeşitleri Her Damağa Hitap Eder

Üretenin becerilerine bağlı olarak farklı tatlarda truf çikolata çeşitleri bulmak mümkündür. Yoğun çikolatanın farklı lezzetlerle birleşimiyle oluşan truff çikolatalar, Antep fıstığı, fındık, badem, fıstık gibi sevilen meyvelerle buluşturulabilir. Bunun yanında kokusu ile kendinde çeken çilek gibi aromatik meyvelerin yanı sıra, karamel ya da sütlü krema dolgusu gibi pek çok çeşidi bulunan truff çikolata çeşitleri içinde her damağa hitap eden bir lezzetini bulmak mümkündür. Bazıları için bir tutku halini alan bu çikolata türü, favori ürünler arasında bulunur ve sık sık alınarak kişinin kendini ödüllendirdiği ürünlerin başında gelir.

Truf Çikolata Hediye İçin Farklı Seçenekler Sunan İyi Bir Alternatiftir

Günlük yaşamdan özel günlere ve kutlamalara dek hayatın pek çok anında truff çikolata çeşitleri gibi farklı çikolatalar tüketilmektedir. Bayram, kutlama, tebrik, doğum günü gibi özel günlerde ve kız isteme, söz ve nişan gibi törenlerde truf çikolata topları başta olmak üzere spesiyal çikolatalar sık sık tercih edilmektedir. Truf çikolata hediye alternatifleri arasında önemli bir yere sahiptir. Komşuya hayırlı olsun misafirliğine giderken, işyeri ziyareti yapılırken ya da ilk buluşmada truff çikolata iyi bir hediye alternatifi olabilir. Çikolata, hediye için tercih ediliyorsa sunum kutuları tercih edilebilir. Klasikten vazgeçmeyenler için kadife kutular bulunabilirken, geleneksel desenlerin yer aldığı kutular da tercih edilebilir. Üstelik, truff çikolata, seçim sırasında özgürlük sunar. 

Bir kutu oluşturulurken, tek bir tür tercih edilebilirken, farklı lezzetteki truff çikolata çeşitlerinden bir karma da yaptırılabilir. Hediyelik spesiyal çikolatalar, kullanılacak ortama ve gidilecek yere göre özel olarak şık bir konseptle seçilmelidir, çikolata bazen bir çiçekle de desteklenerek, kişinin karşısına gösterdiği sevgi ve saygıyı göstermesi sağlanabilir.

Truff çikolatanın, sadece bir çikolata değil, onun bir yaşam biçimi olduğunu bilen, usta ellerde en iyi lezzeti yakalamak için her gün kendini yenileyen NIN Çikolata, birbirinden farklı ve özenle hazırlanmış truf çikolata çeşitleri ile sizlere hizmet vermeye devam ediyor.